ZAYIFLAMA

  • Günümüzde birçok insan bölgesel incelme amacıyla çeşitli yöntemlere başvurur. Vücudun bazı bölgelerinde dirençli yağ tabakalarının bulunması kötü bir görüntüye sebebiyet verdiği gibi kişilerde rahatsızlığa neden olur. Genetik ve çevresel faktörlerden dolayı yaşanan hormonsal bozukluklar kilo almaya neden olur. Özellikle yanlış beslenme şekli ve bilinçsiz bir şekilde kullanılan ilaçlar vücudun orantısız bir şekilde kilolu durmasına ve yağ birikintisine neden olur.

    Günümüzde geliştirilen teknolojik cihazlar sayesinde bölgesel incelme mümkündür. Bu cihazlar yardımıyla yağ tabakası ve kilonun yoğunlaştığı bölgelerde zayıflama işlemi için çeşitli teknikler kullanılır. Bölgesel incelme uygulaması daha çok göbek kol bacak ve basen gibi yağ depolarının fazla olduğu bölgelerde uygulanır. Hastanın ihtiyacı ve istekleri doğrultusunda kullanılacak teknik ile beraber bölgesel zayıflama işlemine başlanılır.

Bölgesel İncelme Nedir?

Düzgün ve orantılı vücut hatlarına sahip olmak isteyen kişiler bölgesel incelme yöntemleri sayesinde istedikleri görünüme kavuşurlar. Bölgesel incelme vücudun bazı bölgelerinde oluşan yağ birikmelerini ortadan kaldırmak amacıyla kullanılır. Bu uygulama sayesinde kol, bacak, bel, karın, basen gibi bölgelerde fazla yağlar tercih edilen yönteme bağlı olarak sorunsuz bir şekilde giderilir. Teknolojik cihazlar sayesinde bölgesel incelme konusunda önemli başarılar kat edilmiştir.

Çünkü birçok kişi rahatsızlık duyduğu bölgelerdeki fazla yağları yok etmek için düzenli olarak spor ve egzersiz yaparak diyet programı uygularlar. Fakat her ne kadar bu programlara sıkı sıkıya bağlı kalınsa da istenilen sonucu elde etmek bazen zor olabiliyor. Bu yüzden daha kalıcı ve pratik teknikler kullanmak gerekir.

Bölgesel İncelme Yöntemleri

Medikal estetik konusunda yaşanılan teknolojik gelişmeler, kullanılan cihazlar ve ürünler günümüz insanlarının tüm ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılar. Özellikle bölgesel incelme konusunda kullanılan yöntemler istenilen sonucu elde etmede başarılı bir role sahiptir. Bu konuda birbirinden farklı özellikte yöntem ve teknikler bulunur.

Bölgesel incelme konusunda sıklıkla tercih edilen Soğuk Lipoliz göbek, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağları kalıcı olarak azaltmaya yardımcı olur. Bu uygulama tek seansta ağrısız ve pratik bir şekilde yapılır. İstenilen doğrultuda bir incelme sağladığı gibi yağları kalıcı olarak vücuttan uzaklaştırır ve belirgin vücut hatlarının oluşmasına yardımcı olur. Uygulanan bu yöntem sayesinde cilt zarar görmeden deri tabakası altında bulunan yağlar soğutulur ve kullanılan özel petlerle kapanan bölgeden vakum işlemi ile yağ tabakasının donması sağlanır. Donmaya başlayan yağ tabakası daha sonra kristalleşerek yavaş yavaş ölmeye başlar.

Soğuk Lipoliz bölgesel incelme konusunda oldukça başarılı bir işlemdir. Ameliyatsız Soğuk Lipoliz son dönemlerde yaygın bir şekilde tercih edilir ve cerrahi bir işleme ihtiyaç duyulmaz. Bu uygulama içerisinde yer alan Kavitasyon yönteminde ses dalgaları yardımıyla yağ hücreleri parçalamaya çalışılır. Ses dalgaları hedeflenen bölgeye doğru verilir. İşlem sırasında cildin zarar görmemesi için sadece yağ hücrelerine doğru odaklanılır ve diğer dokulara herhangi bir zarar verilmez. Bu uygulama ağrısız bir işlemdir ve ortalama 1,5 saat kadar sürmektedir.

Ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri parçalanır ve kalıcı sonuçlar elde edilir. İşlemin ardından hastaların kilolarını kontrol etmeleri ve metabolizmanın sürekli çalışır halde olmasını sağlamak amacıyla bol yeşillik ve su tüketmeleri gerekir. İşlemin herhangi bir yan etkisi olmadığı için uygun kişiler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Sağlıklı bir zayıflama yöntemi olan bu teknik bölgesel zayıflama konusunda oldukça başarılıdır.

Bölgesel İncelme Basen

Fazla kiloların bulunduğu basen bölgesinde kullanılan teknolojik cihazlar yardımıyla fazla kilolardan kurtulmak mümkündür. Kişilerin basen bölgesinde bulunan yağ tabakası belirlenir ve bu yağ tabakasının boyutuna uygun tercih edilen yöntem doğrultusunda uygulamaya geçilir. Tercih edilen yöntem doğrultusunda burada bulunan dirençli yağlar ısı ve ses dalgaları sayesinde tamamen yok edilmeye çalışılır.

Böylece bölgesel incelme konusunda istenilen performans elde edilir. Basende bulunan yağlar ne kadar dikkat edilirse edilsin artış gösteren bir bölgedir. Bu nedenle basen bölgesinde bulunan yağların kalıcı bir şekilde yok edilmesi gerekir. Uzman kişiler kontrolünde yapılan incelemeler sonucunda en doğru yöntem bu bölgede uygulanmalıdır.

Bölgesel İncelme Yorumları

Bölgesel incelme konusunda birçok kişi uyguladığı yöntemlerden verimli bir sonuç elde edemeyince kliniklerin yolunu tutar. Özellikle ameliyatsız yapılan işlemler sonucunda bölgesel incelme konusunda istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Bu nedenle bölgesel incelme yöntemini kullanan kişi sayısı her geçen gün artış gösteriyor ve bu doğrultuda yapılan birçok yorum bulunuyor. Yorumlardan da anlaşılacağı üzere doğru yöntemler kalıcı ve uzun süreli kullanımlar sağlar. Bölgesel incelme konusunda uzman ve profesyonel kişilerden yardım almak her zaman büyük bir avantajdır.