PUDRALAMA

Kalıcı makyaj günümüzde sıkça tercih nedeni olan, ciltle etkileşime girmeyecek doğal boyaların kullanıldığı bir yöntem olmaktadır. Şayet kalıcı makyaj kaşlar için uygulanacaksa en sık seçilen yöntem gölgelendirme yani pudralama yöntemi olacaktır. Kaş üzerinde pudralama yöntemi tamamen bitkisel kökenli boyalardan meydana gelen kalıcı makyaj boyasının kullanılmasıyla mikro iğneler yardımı ile derinin en üst kısmı için uygulanan bir işlem şeklinde dikkat çekecektir. Pudralama tekniğinde kaşlara farklı bir efekt katılır. Bu efektin gücü bakışlara da en net hali ile yansımaktadır.

Renkler az biraz flu olur ve geçişli forma sahip halde kalır. Kaşları her daim seyrek halde olan ve kaşlarını makyaj ürünleriyle dolduran ama doğal bir görünüme kavuşmak isteyen bireyler için bu yöntem her zaman uygun olur. Pudralama tekniğiyle kaşlara tekrardan şekil verilir. Kalınlaştırılabilir ve boşlukların dolması da sağlanabilir. Pudralama yöntemi, kaş için kullanılmakta olan öteki kalıcı makyaj tekniklerine nazaran daha kalıcı bir formda olur. Cilt türüne göre kalıcılığı altı ay ila iki sene olacaktır. Uygulama esnasında kaşlar yüz biçimine göre tekrardan tasarlanacaktır. Bu tasarım süreci son derece keyifli olur. Ardından da işlemin kusursuz ve acısız ağrısız olması açısından anestezi özelliği olan bir krem uygulanacaktır. Kalıcı makyaj boyası ve mikro türdeki iğnelerle kaşlara biçim verilir. Pudralama yöntemi uzman bireyler tarafından hijyenik malzemeler ve kaliteli birtakım ürünler kullanılarak yapılırsa zararlı olmaz. Fakat kalitesiz markaların ürünleriyle yapılan bir hizmet her zaman için kişiye doğrudan zarar verecek demektir. Merdiven altı bir yerde hiçbir zaman bu tür işlemleri yaptırmamalısınız. Tam aksine güvenilir bir yerde pudralama tekniğini yaptırmanız gerektiği aşikar olmaktadır.

Pudralama tekniğinin detayları nelerdir?

Kaş üzerinde pudralama tekniği doğal bir görünüm katmak amacı ile kaşların doldurulması işleminin genel adıdır. Daha koyu halde görünüme sahip olan kaş kuyruk kısmının renginin azar azar açılması ve kaş başlangıcında daha net ve doğal bir görünüm elde edilmesi için bu yöntem kullanılır. Bu yöntemin uygulanmasından sonra kaşlar yumuşacık görünür. Pudralamayla kaşlar yeni bir form kazanmış olur. Pudralama tekniği konusunda sayabileceğimiz daha birden fazla detay olsa da en önemlileri bu şekildedir. Her bir detayın kendi içerisinde yeni ayrıntılar oluşturduğunu söylemek de kesinlikle mümkündür. Uzman bir firmadan bu uygulamayı aldığınız zaman her şeyin nasıl da kendiliğinden geliştiğini görmüş olacaksınız. Harika değil mi? O halde elinizi çabuk tutun deriz.

Pudralama tekniği ne kadar sürer, etkisi ne kadar süre sürdürür?

Pudralama tekniği, bir tür kozmetik dövme şekli olduğundan uygulanan pigment zaman içerisinde yok olacaktır. Uygulamanın gerçekleştirileceği cildin yapısı, pigment boya seçimi, güneşe maruz kalma durumu, kişinin kafein tüketimi ve demir eksikliği gibi birçok etkenin kaş pudralama konusunda etkisi vardır. Buna karşın pudralama yöntemi kaş için kullanılan öteki kalıcı makyaj tekniklerine nazaran formunu çok daha uzun bir zaman dilimi boyunca korumaktadır.

İfade ettiğimiz etkenler de dikkate alınırsa bu uygulama hemen hemen altı ay ve iki sene arasında devam edecek, bu tür bir kalıcılığa sahip olacaktır. Kaş pudralama her cilt üzerinde bambaşka bir etkiye sahip olabildiğinden dolayı her bireyde aynı yöntemle karşılaşmanın olanağı yoktur. Fakat endişe etmeyiniz, güzellik merkezlerinde kaş pudralama uygulamasından evvel cilt analizi yapılır ve size uygun olan pigment boyası bulunur. Kaç seans oraya gitmeniz gerektiği de söylenir.