PROTEZ TIRNAK

Polimer jel malzemeler kullanılarak tırnak plağının bütünlüğünün her türlü restorasyonuna ve mevcut tırnağın yeniden şekillendirilmesi işlemine protez tırnak denir. Akrilik Protez Tırnak, Jel Protez Tırnak ve Polijel Protez Tırnak olmak üzere çeşitleri bulunmaktadır. Akrilik tırnaklar daha sert ve kalın bir özellik taşır. Akrilik Protezler uygulandıktan sonra herhangi bir ekipmana ihtiyaç duyulmadan dakikalar içinde doğal olarak kuruyup sertleşirken, Jel Protezler ise UV lambası kullanılarak kurutulmaktadır. 

Her yapay tırnak çeşidi de aynı malzemelerden yani, monomer sıvısından ve polimer tozundan yapılmış olsa da, jel tırnaklarda ayrıca bir tür olan oligomer adlı ek bir bileşen vardır. Jel tırnaklar akrilik tırnaklardan daha parlak ve esnektir, ayrıca daha ince yapısıyla doğal bir görünüme sahiptir, bu nedenle son zamanlarda çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır. Protez tırnak uygulaması için üretilen jeller, tırnakları modellemenin yanı sıra mevcut tırnağın şeklinde herhangi bir değişiklik yapılmadan sadece tırnakları güçlendirme amacıyla da kullanılır. Doğal tonda üretilmiş bir jel, tırnak yüzeyine ince bir tabaka halinde sürülür, bu şekilde ince yapılı tırnaklar biraz daha kalınlaştırılarak kırılganlığı önlenmiş olur.

Merkezimizde protez tırnak uygulaması modern tekniklerle çalışan ve tırnakların estetik bir biçimde modellenmesi için kaliteli malzemeler kullanan deneyimli uzmanlar tarafından yapılmaktadır. Protez Tırnak, tırnağın uzama süresine göre 2-3 hafta kalıcılığını ve tazeliğini korur.  Uzun süre kalıcılık hem gündelik hem de iş yaşamında kişiye konfor ve zaman kazandırır. 

Tırnaklarınızı Yeniden İnşa Ediyoruz’

Protez tırnaklar kimisi için mutlak bir gereklilik; kimisi için yapışkan bir saçmalık; kimisi için özel bir fırsat olmakla birlikte kimisi için de bir sanat eseridir. Bize göre, protez tırnaklar kimyanın mucizesidir.

Tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnakları ince ve kırılgan olanlar ile bakımlı, uzun ve şekilli tırnak sevenlerin sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bakımlı tırnaklar kişinin kıyafet ve makyajını tamamlayan en önemli aksesuardır. Düğün, davet gibi özel günlerin ve tatillerin de vazgeçilmez hazırlıkları arasındadır. Özel günlerinizde giyeceğiniz kıyafetinize uygun tasarımlar yapılarak görsel bütünlüğünüz tamamlanmış olur. 

Ellerinizle ve kendi tırnaklarınızla bütünleşen doğal görünümlü ve nude renklerde protez tırnak uygulamaları olduğu gibi renklendirme, desen çizme, süsleme, tırnağı uzatma, modelleme gibi uygulamalar yanında protez tırnak üzerine sanatsal çalışmalar bile yapılabilmektedir.

‘Eller bir kadının kartvizitidir

Bakımlı tırnaklar ve eller hayranlık uyandırır, ayrıca güven verir ve kişinin bireyselliğini yansıtır. Protez tırnak işlemi sayesinde kadınlar sadece ellerinin bakımlı görünümünü uzun süre korumakla kalmaz, aynı zamanda renkli tırnak sanatının yardımıyla bireyselliklerini göstermeye çalışırlar. Ne tarz bir protez tırnak yapılması gerektiği konusunda kişinin isteği ve tarzı en belirleyici unsur olmakla birlikte , kararsız olanlara veya ilk defa yaptıracak olanlara daha önceki çalışmalarımız gösterilerek tarzlarının oluşmasına kendi görüşlerimizin de katkısı ile yardımcı olmaktayız. 

Protez Tırnak İşlemi ile;

Deforme olmuş tırnakların görünümü düzeltilir. Kendi tırnağınız alttan sağlıklı uzayana kadar bir kaç seans protez uygulaması ile bu uzama sürecinde tırnaklarınız doğal görünümünü korur. Zayıf ve kırılgan tırnaklar ince tabaka jel uygulaması ile güçlendirilerek kırılmadan uzaması sağlanır. Uzun tırnak sevenler için istediği uzunlukta protez tırnak yapılır ve yine kişinin tercihine ve parmak yapısına göre törpüleme teknikleriyle şekil verilir. Tercihe göre nude tonlarda bir jel uygulaması yapılarak tırnakların doğal renkte canlı ve pürüzsüz görünüm kazanması sağlanır.Renklendirme, desen çizme ve çeşitli süsleme teknikleriyle protez tırnak üzerine kalıcı oje uygulaması ve tasarımlar yapılabilir.